Side

Oblíbené letovisko s historickými památkami, skvělými plážemi a ideálními podmínkami na kvalitní evropské surfování – to je město Side. Turecko jej označuje jako historickou perlu na pobřeží Turecké riviéry. Rozhodně je na tom něco pravdy, protože historie na vás bude doslova dýchat.

Historické centrum

Nejstarší část Side, jejiž historie spadá asi do 9. století před naším letopočtem, je největším lákadlem tohoto letoviska. Máme možnost si prohlédnout antické památky, kde mezi nejkrásnější patří starý amfiteátr nebo pozůstatky chrámu. Centrum se nachází na poloostrově vybíhajícím do moře a plynule přechází do staré zástavby domků se zahradami a úzkými uličkami.

Koupání a pláže

Side je především vyhledávané pro své nádherné pláže. Počasí je velmi stabilní a moře teplé, lze se koupat již od dubna do října. Pláže jsou písečné místy s oblázky a nabízejí nádherné scenérie se vzdálenými útesy. Město nabízí oficiálně 3 pláže, ale na pobřeží je jich samozřejmě více.

Již za dvě hodiny

Letovisko je dostupné z Česka již za 2 hodiny letecky. Je to stále oblíbenější tip na dovolenou, protože město se rychle rozvíjí a staví se další velmi kvalitní hotely v nové části letoviska. Především vyhledávané movitějšími klienty ze západních zemí.

Příklad hotelů:

Kam dál?