Kemer

Kemer je oblíbené turistické letovisko v oblasti Turecké riviéry. Charakterizuje jej nádherná krajina, stabilní teplé počasí v hlavní sezóně a je to oblíbená dovolená nejen pro Čechy, ale i pro movitější Evropany především ze západních zemí.

Něco o historii

Turecko si Kemer hýčká již od šedesátých let minulého století. Do té doby sem vedlo pouze spojení po moři. Po vybudování infrastruktury ale začal doslova turistický boom. Dříve rybářské městečko se začalo rozrůstat. Lákadlem tak nejsou jen nádherné pláže, ale i překrásné scenérie a vzácná příroda v pohoří Taurus.

Hlavními lákadly jsou pláže

Oblíbené zájezdy, označující Kemer jako perlu na Turecké riviéře, nelžou. Dovolená je zde opravdu špičková. Přes hlavní sezónu je tu velmi stabilní počasí, jelikož srážky zadržuje pohoří Taurus. To je vlhčí a deštivější, než oblasti hned kolem moře a svědčí tak vzácným rostlinám a živočichům. Především je to oblíbená oblast pro pozorování ptactva.

Kemer, to jsou hlavně pěkné pláže, čisté azurové a teplé moře. Svědčí o tom i obliba u potápěčů. Najdeme tu také starověká města Olympos a Phaselis. Vydat se lze ale i do Gonyuk kaňonu či si vychutnat koncerty nebo karnevaly na plážích.

Příklad hotelů:

Kam dál?