Istanbul

Istanbul, stále občas označován jako Konstantinopol, je největší turecké město s necelými 14 miliony obyvatel. Již od pradávna se jednalo o důležitou křižovatku obchodních cest z Evropy a Orientu. Tato funkce zůstala zachována a hlavně se odráží i v jeho vzhledu.

Město dvou kontinentů

Nejslavnější přízvisko Istanbulu je jistě označení „město dvou kontinentů“. Je tomu tak, nachází se totiž jak v evropské části, tak v Asii. Kontinenty jsou rozděleny a zároveň spojeny úžinou Bospor. To je zároveň i důležitá mořská cesta, spojující mimochodem Marmarské a Černé moře.

Za nákupy a poznáním

Proč se do Istanbulu vlastně vydat? Dobrým tipem může být eurovíkend. Víkend sice nestačí na poznání tohoto velkoměsta, ale skvěle lze poznat nejznámější památky a zároveň využít čas i na nákupy. Právě pro nakupování je Istanbul, ale i celé Turecko, vhodnými kandidáty. Ve městě se díky střetu několika kultur snadno vybere zajímavé a exotické zboží za nízké ceny.

Zajímá-li vás spíše historie, neopomeňte známý Konstantinův sloup (nejstarší stavba ve městě z roku 330), Hagia Sofia (světoznámá stavba sloužící jako muzeum), nebo Palác Topkapi či Sulejmanovu mešitu.

Příklad hotelů:

  • Dalan Hotel

Kam dál?