Bodrum

Láká vás Turecko a jeho atraktivní nabídka dovolených v moderních letoviscích? Určitě zvažte pěkné město Bodrum. Nachází se v atraktivní lokalitě na úpatí pahorkatiny, která se svažuje k moři a jsou tady nádherné scenérie s panoramatem kopců a moře.

Tradice, které stále žijí

Jak tomu u přímořských letovisek bývá, je i Bodrum původní rybářské městečko, které si prošlo bouřlivou historií sahající až do okupace Římany. Zajímavé je, že se tady řada památek zachovala a to v opravdu skvělé formě. Přesto to není hlavní cíl cest tisíců lidí, kteří sem míří. Lákadlem jsou nádherné pláže s jemným pískem a kvalitní služby.

Zajímavé klima

Město se nachází v zajímavém místě. Stáčí se tady teplé proudy a to vzdušné i vodní. Toto mikroklima zajišťuje vysoké teploty vzduchu a teplota moře dosahuje hodnot až k 26 stupňům, což je srovnatelné s Afrikou! Kolem hlavního centra města se nachází moderní hotely a tak nebylo historické jádro narušeno. Výhodou je i blízké letiště, které je několik kilometrů od města a letadla tak nejsou rušivým elementem.

Příklad hotelů:

Kam dál?

další hotely v oblasti Bodrum