Alanya

Moderní letovisko s dlouhou tradicí, atraktivní město s mnoha historickými objekty a památkami, ale i krásné pláže a stabilní počasí, to je klasika na poli nejlepších letovisek, která Turecko nabízí. Alanya je nádherné město rozkládající se na menším poloostrově ve Středozemním moři. Ročně do této oblasti zamíří kolem několika set tisíc turistů, především z Evropy.

Význam již od starověku

Alanya díky své výhodné poloze měla velký význam již ve starověku. Byl to důležitý přístav, který ve městě funguje i nadále. Samotné město s jeho nejbližším okolím tvoří velmi pěknou kombinaci zachovalé přírody (kopcovitý terén a mořské klima tvoří podmínky pro vzácnou květenu) a historie, kdy nás nejvíce uchvátí samotné historické jádro města s původní zástavbou.

Za Kleopatrou i autobusem

Město má i se svými periferiemi na 400 000 obyvatel. Jeho pláže jsou omývány Středozemním mořem. Nejznámější Kleopatřina pláž se řadí mezi nejhezčí pláže Turecka, je oceněna modrou vlajkou EU, měří 3 kilometry a přímo k ní jezdí i zájezdy ze vzdálených hotelů a letovisek pro její ideální podmínky.

Příklad hotelů:

Kam dál?