Hammamet

Jaké je nejoblíbenější letovisko v Tunisku? Není to hlavní město Tunis, ale světoznámé letovisko Hammamet. Samotný Hamamet je starobylé město s původní historickou částí a moderní novou se zástavbou a hotely. Nabízí ideální kombinaci historie, romantiky, ale i krásných pláží a prvotřídních služeb.

Výkladní skříň

Někteří lidé tvrdí, že pokud chcete poznat Tunisko, Hammamet byste měli vynechat. Je to totiž výkladní skříň celé země. Svědčí o tom prvotřídní služby, nádherné pláže, moderní zástavba a infrastruktura, letiště a další moderní vymoženosti. Pro běžného turistu je to ale ideální letovisko.

Historické centrum a krásné pláže

Hammamet je starý přes dva tisíce let. V jeho centru jsou zachovalé historické hradby, medina, původní typické domky a zástavba, ale oblíbené je i tržiště, kavárny a tradiční řemesla prováděná přímo na ulici.

Pokud historii neholdujete a těšíte se na krásné pláže, tedy dovolenou u moře, jste na správném místě. Po celém letovisku se táhne jedna dlouhá široká pláž, která je lemována zelení a palmami. Je známá pro svůj bílý jemný písek a azurově čisté a teplé moře. Ideální i pro potápěče. Vstup do moře je pozvolný a vyhledávané jsou tak pláže rodinami s dětmi.

Příklad hotelů:

Kam dál?