Mallorca

Největší ostrov Španělska, největší z Baleárských ostrovů a oblíbený cíl turistů z celého světa, to je ostrov Mallorca. Ostrov každým rokem navštíví na 12 milionů turistů (počet obyvatel je 1 milion). I přes svou malou velikost (110 kilometrů dlouhý a 60 až 90 km široký), nabízí velmi rozmanité přírodní podmínky.

Hlavní město

Hlavní město Malorky je centrem kultury a obchodu. Palma de Mallorca má několik částí, které jsou odděleny například hradbami nebo železniční tratí a každý z těchto částí má svou specifickou atmosféru. Největší dominantou města je ale katedrála La Seu z roku 1587, který sloužil až do 20. století jako vězení.

Proč na Mallorcu?

Mallorca je oblíbeným cílem jak turistů milující památky a moře, kteří sem jezdí na dovolenou, tak ale i studentů, kteří se sem jezdí učit anglicky. Jazykové kurzy jsou pak především v hlavním městě nebo letoviscích na pobřeží, kde je velmi rušný společenský život.

Ostrov láká po celý rok, kdy letní dovolenou můžete vystřídat za poznávací zájezdy. Oblíbené je pohoří Tramuntana s divokou zvěří a možnostmi pro horolezce nebo původní lesy se vzácnou florou či hmyzem.

Hotely na Mallorce:

Kam dál?