Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy se staly již tradičním a oblíbeným cílem mnoha turistů. Toto souostroví sedmi hlavních velkých ostrovů sopečného původu totiž nabízí díky své poloze ideální klima na letní dovolenou. Jsou vyhledávané i pro svou jedinečnou přírodu.

Základní informace

Ostrovy jsou obývány asi 2,15 miliony obyvatel. Patří pod Španělsko, ale je to autonomní oblast. Hlavním a největším městem je Las Palmas de Gran Canaria. Zde je soustředěno kulturní a obchodní dění. Ostrovy jsou rozděleny na 2 provincie a administrativní správa se pravidelně střídá mezi městy Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife.

Najdeme zde i mezinárodní letiště. Na Kanárské ostrovy se z České republiky dostaneme pohodlně letecky přibližně za 2 hodiny a 20 minut.

Hlavní cíle

Kromě nádherných písečných pláží (označované za nejkrásnější pláže světa) nebo útesů se silným příbojem oceánu jsou tady vyhledávané přírodní památky. Jde hlavně o 4 národní parky a nejznámější je asi národní park Timanfaya.

Kanárské ostrovy nabízejí jak pláže s bílým nebo černým pískem, tak také oblasti s „měsíční krajinou“, pestrá místa například se vzácnými motýly a jiné. Vyhledávanými znaky ostrovů je i víno, místní kuchyně nebo zdejší koření. Zájezdy se sem pořádají takřka po celý rok.

Hotely:

Kam dál?