Costa Brava

Costa Brava, neboli „divoké pobřeží“, se nachází v oblasti Katalánska ve Španělsku. Bez nadsázky lze tuto oblast označit jako hlavní a nejnavštěvovanější oblast v celém Španělsku. Je to díky nádherným plážím, skvělým podmínkám pro dovolenou (nádherná letoviska, stabilní počasí a krásná krajina), ale i dobré dostupnosti.

Nejznámější letoviska

Mezi nejznámější letoviska patří Tossa de Mar, Blanes, Lloret de Mar nebo Pineda de mar. Jsou to vyhledávané cíle nejen českých turistů, ale i movitých Evropanů. Oblast Costa Brava zajišťuje teplé počasí již od konce března do začátku listopadu a díky luxusním hotelům si lze užívat dovolené takřka po celý rok.

Dovolená na Costa Brava

Costa Brava je i přes svou obrovskou turistickou oblibu pořád divoká. Některé pláže nelze navštěvovat, protože jsou tvořeny útesy a díky otevřenému moři někdy i bičovány vysokými vlnami. To se líbí vzácným ptákům. Pobřeží je členité a působí velmi exoticky.

Turisty oblíbené pláže jsou písečné s hrubším pískem, s pozvolným vstupem do moře, Španělé je každé ráno udržují a mají opravdu vysokou kvalitu. Samotná letoviska pak mají řadu historických památek (často jde o staré pevnosti, hradby a majáky) a pro turisty se pořádají i okružní a poznávací plavby po celém pobřeží.

Příklad hotelů:

Kam dál?