Andalusie

Andalusie je oblast na jihu Španělska, velmi oblíbeným cílem pro dovolené anebo i poznávací zájezdy za kulturou a památkami, kterých je díky bouřlivému historickému vývoji v Andalusii opravdu mnoho. Díky poloze u Středozemního moře a Atlantského oceánu nabízí stabilní klima a vhodné počasí pro letní dovolené ve Španělsku.

Centrum společenství

Samotná Andalusie je autonomní společenství se svou vládu a vším, co k tomu patří. Jejím největším a hlavním městem je pak Sevilla. Jedná se o kulturní centrum celého jihu Španělska. Má přes 700 tisíc obyvatel a díky dlouhé historii láká na řadu nádherných památek. Například Alcázar (královský palác), Katedrála, Giralda (zvonice) nebo Plaza de Espana (originální náměstí).

Turistický ruch

Andalusie je díky své poloze známá především pro svůj turistický ruch. Nabízí nádherné písečné pláže na pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu, ke koupání vhodné již od dubna do konce října. Je to oblíbený cíl surfařů, protože některá letoviska nabízejí ideální podmínky pro tento moderní sport.

Příklad hotelů:

Kam dál?