Vysoké Tatry

Pro tuzemské milovníky vysokých vrcholků jsou to nejsnadněji dostupné hory, které přesahují nadmořskou výšku dvou tisíc metrů. Ano, řeč je o Vysokých Tatrách, na které je Slovensko náležitě pyšné. Je to skvělý cíl po celý rok!

Léto nebo zima?

Ať se sem vydáte v létě nebo v zimě, omyl neuděláte v ani jedno roční období. Turisté si tady najdou aktivity po celý rok. V létě je nejoblíbenější činností samozřejmě turistika a pro ty zkušenější rovnou vysokohorská. Sníh se v nejvyšších patrech hor drží až dlouho do letních měsíců. Navíc pro otužilejší jsou tu různá jezírka a potůčky, kde se mohou ochladit. V nižších partiích hor pak jsou skvělé podmínky pro cyklistiku nebo pěší turistiku s atraktivními výhledy.

Zima a sníh

Skrz Vysoké Tatry vedou nejrůznější turistické trasy, které jsou často orientovány na historii a místní kulturu. Poznejte život zdejších lidí, který nebyl díky krutým zimám nijak snadný. V současnosti je život tady snazší, protože většina lidí se orientuje na turistický ruch. Svědčí o tom i ubytování a hotely na vysoké úrovni.

V zimě jsou Vysoké Tatry vyhledávané především kvůli atraktivním sjezdovkám a běžkařským trasám. Je nutno upozornit na to, že přestože jsou Tatry menším sourozencem Alp, jsou často velmi zrádné.

Příklad hotelů:

Kam dál?