Senegal

Senegal je africkým státem, který se nachází přibližně v oblasti rovníku, tedy ve středozápadní Africe. Tento stát je stále oblíbenější mezi turisty, jelikož nabízí bohaté možnosti jak pro poznávací zájezdy, tak pro exotickou pobytovou dovolenou.

Info pro cestování do země

Hlavním městem Senegalu je Dakar, neboli město, které se proslavilo známými motoristickými závody s názvem rallye Dakar. Země má něco přes 11 milionů obyvatel. V zemi je stabilní režim a nejsou zde žádné větší konflikty nebo snad ozbrojené spory.

Měnou Senegalu je CFA frank. Vhodné je vzít si s sebou americké dolary a směnit si příslušnou hotovost až na místě. Vyplatí se zauvažovat nad některým z očkování, které doporučuje Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Proč je dobrým tipem dovolená v Senegalu?

Kromě stabilních politických poměrů je to i zaručené počasí, nízké ceny, nádherné až pohádkové pláže a exotická letoviska. Město Dakar jistě zaujme svou polohou a především bohatými trhy například s kořením nebo místními výrobky, kdežto pobřeží Atlantického oceánu nabízí nádherné pláže s bílým pískem a kokosovými palmami.

Doba letu do Senegalu je 6 až 8 hodin podle toho, zda jde o přímý let nebo s mezipřistáním.

Všechny známé oblasti Senegalu: