Spojené Arabské Emiráty

Spojené arabské emiráty se řadí mezi nejoblíbenější africké země, kam se ročně vydávají miliony turistů z celého světa. Stále více Čechů si SAE vybírá jako letní, ale též i jako zimní dovolenou především díky nízkým cenám letenek a stabilnímu počasí v zemi po celý rok.

Pozor na pravidla

Dovolená v SAE je sice na vzestupu, ale je to země, kde se striktně dodržují pravidla islámu. Tato 8 milionová země dbá na své tradice, ale velmi usilovně pracuje na svém vzestupu. To je samozřejmě vidět především v hlavním městě Abú Dhabí, ale i v samotném Dubaji.

Země se nachází na východní částí Arabského poloostrova, z převážné části je tvořená pouští a má přístup k moři v Perském zálivu.

Dovolená v emirátech

Spojené arabské emiráty lákají především na luxusní exotickou dovolenou za přiměřené ceny, ale díky vzestupu měst i na obchod či zážitkovou turistiku. SAE se chtějí stát nejen zemí oblíbenou turisty, ale i obchodním centrem a centrem zábavy pro široký region.

Nádherné pláže s bílým pískem a pozvolným vstupem do vody, bohatý podmořský život, nově vystavěné hotelové komplexy, skvělá infrastruktura a bezpečnost a nejen na toto se SAE snaží nalákat další a další turisty.

Oblasti: