Kos

Ostrov Kos je tradiční zástupce letní dovolené, kam se ročně vydávají statisíce turistů. Jedná se o jeden z ostrovů, kterých disponuje Řecko na několik desítek. Proslavil se především díky světoznámému lékaři Hippokratovi nebo svým proslulým vínem a chutnými olivami.

Kos je třetím největším řeckým ostrovem. Žije na něm asi okolo 26 000 stálých obyvatel, ale jejich počet se v sezóně zněkolikanásobí příjezdem zahraničních, ale i vnitrozemských turistů. Hlavním městem je pak město Kós, kde žije na 12 tisíc obyvatel. Je to významné centrum turistického ruchu.

Dovolená

Největším lákadlem pro turisty jsou široké pláže s bílým pískem, stabilní počasí a oblíbená turistická letoviska. Ostrov Kos ale není jen o pobytové dovolené. Najdeme zde i Archeologické muzeum, Ódeion, Asklépion nebo Hippokratův platan. Ostrov je plný antických památek, které se dochovaly ve velmi zachovalém stavu.

Zemědělství, obchod

Kos ale láká i na pěstování vinné révy a na kvalitní víno, oblíbené jsou fíky, olivy nebo citrusy. Hlavní město má i velký přístav, který je využíván nejen pro rekreační a obchodní účely, ale je to i centrum rybářské činnosti.

Hotely:

Kam dál?