Korfu

Ostrov Korfu je druhým největším ostrovem v Jónském moři. Bere se jako součást Řecka, ale má své vlastní hlavní město.

Korfu je oblíbeným místem pro letní dovolenou, především díky krásným plážím a zachovalé přírodě. Stále více je zde ale oblíbená i zážitková dovolená, tedy místní kulinářské speciality, řemesla a tradiční zemědělství.

Na Korfu žije něco přes 102 tisíc obyvatel a hlavním městem je Kerkyra. Další města jsou například Sidari, Rhoda nebo přistav Kavos.

Zemědělství na Korfu

Samotný ostrov prosperuje díky turistickému ruchu v letních měsících a také kvůli zemědělství. Na ostrově bychom našli okolo 4 až 5,5 milionu olivovníkových stromů, a tak se Korfu specializuje na vysoce kvalitní olivy, víno, pěstuje se zde kumquat, tedy trpasličí pomeranč na slazené marmelády a likér a další. Korfu je nazýván jako nejzelenější z řeckých ostrovů.

Lákadla ostrova

Na Korfu jsou hlavním lákadlem zachovalé architektonické památky, jako staré silnice, akvadukty, amfiteátry nebo chrámy a jiné antické památky. Kromě toho je to oblíbený cíl pro pobytovou dovolenou u moře. Stabilní počasí a vysoké teploty spolu s nádhernými písečnými plážemi lákají statisíce turistů ročně.

Hotely:

Kam dál?