Řecko

Řecko je světoznámou zemí s kulturou, která utvářela historii moderní společnosti lidí. Starověké Řecko, Athény jako hlavní město, ostrovy Kréta, Rhodos nebo Zakynthos, to jsou jen další pojmy, které tuto jedinečnou zemi specifikují. Měna je EURO a i přes svou těžkou dobu si Řecko udrželo na 11 milionů obyvatel.

Řecko v detailech

Celé Řecko nabízí nádherná místa, jako jsou stará divadla, akvadukty, ale i amfiteátry nebo mosty a silnice, zachovalé a přímo mystické z období starověkého Řecka. Pokud nechcete projíždět celou zemi, toto vše nabízejí Athény. I přesto je to moderní metropole a centrum obchodu a kultury.

Kromě památek a historie je tady stránka turismu na pobřeží Středozemního moře, kde je dovolená přímo pohádková. Řecko si lze rozdělit na pevninskou část a ostrovní, ta je však slavnější a vyhledávanější.

Kréta je největší ostrov s bohatou historií, vlastním letištěm, kvalitními letovisky a skvělým koupáním s nádhernými plážemi. Následuje ji Rhodos, Zakynthos, ale i Lesbos nebo Korfu a Kos. Řecko je ale i slavná řecká kuchyně, divadlo nebo olivy.

Všechny známé oblasti Řecka: