Štýrsko

Štýrsko je druhou největší rakouskou spolkovou zemí. Nachází se na jihovýchodě Rakouska a jde o jeden z nejoblíbenějších regionů v oblasti cestovního ruchu. Kromě nádherných přírodních scenérií a pohoří Alpy je pak oblíbené i díky známým městům vhodné pro příjemné nakupování a nízké ceny.

Hlavní město spolkové republiky

Štýrsku vévodí jeho největší město, jimž je Graz, česky Štýrský Hradec. Má přibližně čtvrt milionu obyvatel a je vyhledávaným cílem turistů. Historické centrum města je zapsáno na seznamu památek UNESCO a hlavním lákadlem je například městská radnice, Schlossberg, známý zámecký vrch s hodinovou věží nebo láká i na známý festival Jazz Sommer.

Kraj sportů a turistiky

Oblast Štýrského Hradce má teplejší klima, díky teplým proudům z jihu (fény). Opakem jsou pak Alpy zasahující do značné části Štýrska. Přes léto jsou vyhledávané pro vysokohorskou turistiku a sporty, jako je horolezectví, cyklistika nebo i rafty, v zimě je oblíbené lyžování a další zimní sporty.

Nejvyšší horou je pak Hoher Dachstein, která je i druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Za návštěvu pak stojí i města jako Leoben, Bruck an der Mur nebo Judenburg.

Příklad hotelů:

Kam dál?