Saidia

Saidia je moderní letovisko, které se rozvíjí a neustále roste. Maroko se tak stává stále oblíbenější destinací pro lačné turisty, kteří by rádi za nízkou cenu poznali kousek exotiky. Z Prahy se do oblasti Saidia dostaneme asi za 2 hodiny a 30 minut letecky a díky stabilnímu počasí a skvělým podmínkám nabízí perfektní možnosti nejen pro letní dovolenou u moře.

Základní informace

Oblast Saidia se nachází na severu Maroka. Je to nové vzkvétající letovisko, které se stále rozvíjí a roste. Nabízí široké a dlouhé písečné pláže, není zde přehršel turistů a v blízkosti najdeme i mnohé zajímavé turistické cíle. Oblast Saidia je známá i skvostně zachovanou přírodou, především chráněnou oblastí s ptačí rezervací, kde je zimoviště mnoha druhů ptáků z celé Evropy.

Pláže a tradiční řemesla

Největším lákadlem pro turisty je exotický ráz krajiny a přírody. Nenarušené pláže, které jsou až několik desítek kilometrů dlouhé bez jediného přerušení a několik desítek metrů široké, si zamiluje snad každý. Lokalita je ale oblíbená i co se týče zážitkové turistiky.

Saidia je izolovaný kout Maroka, kde se zachovaly tradiční řemesla a kuchyně. Turisté tak mohou poznat výrobu šatstva nebo stavbu obydlí či ochutnat místní kuchyni, jako je oblíbené Le Karne (pyré z mouky a cizrny) či koláčky plněné datlemi a máčené v medu.

Hotely:

Kam dál?