Budapešť

Budapešť je 8. největší město v Evropské unii. Se svým 1,75 milionem obyvatel předčí Prahu i Bratislavu dohromady. Město je centrem obchodu, kultury a dopravy širokého regionu a Maďarska obecně. Je vyhledávané ale i kvůli oblíbeným termálním lázním, nádhernému historickému centru nebo kvůli kráse řeky Dunaj.

Město vzniklo spojením původně 3 měst. Bylo to město Budín, Starý Budín a Pešť. Tím tak vznikla hlavní metropole Maďarska, kde celá široká aglomerace nabízí život asi pro 2,5 milionu osob. Je dopravním uzlem a tak se lze z Česka velmi pohodlně do tohoto města dostat jak vlakem (Euro City), tak letecky nebo autobusem. Po městě je pak hojně využíváno metro, vlaky a autobusy.

Kam v Budapešti?

Do Budapešti se lze vydat na dovolenou, ale oblíbené jsou i eurovíkendy. Město láká především na aquapark a termální lázně, za kterými do Maďarska jezdí stále více lidí. Oblíbeným cílem je historické centrum města s obrovským parlamentem, zábavní park a zoologická zahrada, ale i výlety po Dunaji. Město na Dunaji je důležitým přístavem a je zde oblíbená výletní doprava. Budapešť je také skvělým místem pro další destinace, především díky poloze a stabilnímu počasí v letních měsících.

Hotely:

Kam dál?