Ostrov Sal

Ostrov Sal je asi nejoblíbenější a nejznámější zástupce z Kapverdských ostrovů. Omývá jej Atlantský oceán a od nejbližší pevniny (Senegal) je vzdálen přes 500 kilometrů. Sal je vyhledávaným cílem milovníků exotické dovolené, ráj surfařů, ale i nádherný kout světa s nejnádhernějšími plážemi s bílým pískem a kokosovými palmami v zádech.

Počasí

Denní teploty na ostrově Sal po celý rok neklesnou pod 20 stupňů Celsia, tj. průměrná teploty vzduchu se zde pohybuje kolem 26 °C a takřka zde skoro neprší a nebo jen velmi málo.

Na ostrovy se z České republiky nejlépe dostaneme letecky nebo v kombinaci s lodní dopravou. Ostrovy obývá jen několik desítek tisíc obyvatel.

Hlavní lákadla

Správní centrum ostrova je Espargos. Co ale ostrovy hlavně nabízí? Především jsou to světoznámé exotické pláže, ale také díky sopečnému původu jedinečná zákoutí a údolí, kde lze strávit krásnou dovolenou. Ostrov Fogo se může pochlubit nejvyšší sopečnou horou celé oblasti a Boavista zase nabízí poklidnou a zachovalou přírodu. Ostrov Sal je rájem turistů se všemi službami k tomu náležejícími.

Hotely:

Kam dál?