Itálie

Itálie je označována jako země kvalitního jídla, šik módy, ale i nádherných pláží a skvělého vína. Nezapomínejme, že v zimě nabízí i velmi kvalitní lyžování v italských Alpách se sněhem až do pozdních jarních měsíců!

Létem počínaje…

Itálie nejsou jenom Benátky, město plné turistů. Památky jsou sice nádherné, ale u moře se zde rozhodně nevykoupete. Zapomeňte ale i na Bibione, nádherné město, kde zní čeština na každém kroku. Pokud chcete poznat tu pravou Itálii se stabilním počasím a kvalitními středisky, vydejte se do oblasti Neapole. Moderní tepající město nabízí pro každého něco. Navíc pláže se sopečným pískem a teplým mořem jsou vyhlášené po celém světě.

Letní tip! Pokud se přeci jen chcete vykoupat a přitom poznat Benátky, vydejte se na dovolenou do Caorle. Nachází se jen 70 kilometrů od světoznámého města a navíc nabízí kvalitní ubytování a rekreační a zábavní podniky.

…zimou konče!

Až zeslábnou sluneční paprsky, nezanevřete na Itálii. U moře fungují levné kempy až do pozdních podzimních měsíců a tak se vyplatí poznávací zájezdy především po památkách a známých městech více, než v hlavní sezóně.

V zimě je pak hlavním lákadlem lyžování a moderní horská střediska v Alpách. Navíc cenově lze dosáhnout podobné relace jako v tuzemsku, avšak sněhové podmínky a kvalita služeb je na vyšší úrovni.