Normandie

Normandie je starobylé historické území, které se rozkládá v severozápadní části Francie. Oblast se proslavila především za druhé světové války při vylodění Američanů na pobřeží Normandie, ale hlavním lákadlem je i známý ostrov Mont-Saint-Michel.

Divoký kraj

Normandie je díky své poloze velmi divoká a počasí se zde rychle střídá. Pobřeží jsou skalnatá a bičována mnohdy vysokými vlnami. Samotný kraj je tak spíše využíván pro zemědělskou činnost a není vhodný tak příliš vhodný pro turistiku. Přesto má svá lákadla.

Mont-Saint-Michel

Jedna z nejnavštěvovanějších památek ve Francii, zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. To je Hora sv. Michala. Jde o přílivový ostrov, na kterém se nachází historické památky (kostel, klášter a další). Díky obrovskému rozdílu přílivu a odlivu, takřka 15 metrů (nejvíce v Evropě), je po část dne ostrov oddělen mořem a po část dne přístupný po „tekutých píscích“.

Vylodění v Normandii

Dalším důležitým místem je pláž a útes Point du Hoc, kde se vylodila v roce 1944 americká jednotka Rangers 6. Na počest se zde pořádají Oslavy Vylodění v Normandii, kam se vypravují četné poznávací zájezdy.