Marsa Alam

Marsa Alam je jedním z nejrychleji rostoucích středisek cestovního ruchu v celém Egyptě. Ještě v roce 2001 zde nebylo ani letiště, takže doprava byla velmi náročná. Nyní je zde nové mezinárodní letiště a původně rybářská vesnička velmi rychle roste.

Poloha a podnebí

Dovolená v Egyptě táhne stále více a Marsa Alam se řadí mezi hlavní letoviska Egypta. Nachází se na západním pobřeží Rudého moře a z České republiky je sem velmi pohodlné letecké spojení. Marsa Alam se od doby výstavby nového mezinárodního letiště rychle mění a roste v moderní turistické letovisko.

Podnebí je velmi horké a teploty v létě stoupají až téměř k padesáti stupňům Celsia. Od května do října neprší. Počasí Marsa Alam je tedy velmi stabilní. Teploty přes zimu spadnou asi o polovinu, vzduch je vlhčí a občas přináší srážky. I přes zimu je toto místo skvělým tipem na dovolenou.

Ubytování a služby

Egyptská Marsa Alam je především letoviskem, kde se ubytování nabízí ve velkých hotelových komplexech. Tyto resorty se táhnou podél pobřeží, aby turisté měli moře takřka před nosem. Hotely v Marsa Alam jsou velmi moderní a služby na vysoké úrovni.

Marsa Alam nabízí ale i moderní restaurace, obchůdky, diskotéky nebo supermarkety. Je to moderní dovolenkové středisko. I přesto si však zachovalo punc tradičnosti a tak zde můžeme vidět tradiční zachovalé egyptské stavby a obydlí.

Pláže a aktivity

Marsa Alam je ideálním střediskem pro letní a vodní sporty. Je vyhledávané pro šnorchlování, oblíbily si tuto oblast i surfaři nebo jachtaři. Především však nabízí skvělé podmínky pro potápění. V okolí najdeme podmořské jeskyně, vraky nebo útesy a korálové ostrovy.

Egypt Marsa Alam se pyšní azurovým mořem a nádhernými korálovými útesy. Láká však i na fakultativní výlety, jako je výlet na poušť, návštěva beduínské vesnice, ale i možnost návštěvy pyramid. Hlavním turistickým tahákem je však oblíbený útes Samadai. Přezdívá se mu Domov delfínů a často jsou zde ke spatření. Nabízí se pak neopakovatelný zážitek na celý život, jelikož tyto inteligentní stvoření jsou velmi hravá a komunikativní a na turisty jsou občas již zvyklá.

Příklad hotelů:

Kam dál?