Hurghada

Egypt Hurghada je původně vybudovaná rybářská osada. Vznikla počátkem dvacátého století a bydlelo zde nejdříve jen několik stovek lidí. Během posledních 30 let se však stala jedním z nejvýznamnějších středisek cestovního ruchu pro celý Egypt.

Podnebí a poloha

Město se nachází na pobřeží Rudého moře, což jej přímo předurčuje k ideálním turistickým podmínkám. Počasí Hurghada je velmi stabilní a díky své poloze nabízí velmi vysoké teploty. Město leží na pomezí subtropické a pouštní oblasti. Tato poloha je důležitá pro celoroční klima. Léta jsou velmi suchá a horká, teploty překračují i čtyřicet pět stupňů Celsia, zimy jsou teplé a vlhké, teploty nespadnou pod dvacet pět stupňů Celsia.

Samotné město dnes nabízí své klasické centrum, ale jeho poloha se v současné době rozšiřuje podél pobřeží. Vzniká nám dvacetikilometrový pás hotelů, které leží na převážně písečných plážích. Hurghada nabízí velmi pěkné pláže, čistou vodu a hlavně bohatý podmořský život. Potápění v Egyptě tedy můžete zažít právě zde.

Ubytování a služby

Ubytování v Hurghadě můžete najít v mnoha druzích hotelů. Pro našince hledající kvalitní hotely se doporučují alespoň čtyřhvězdičkové hotelové komplexy, levnější nemusí nabízet takovou kvalitu. Lze se ubytovat i u místních a to v apartmánech nebo penzionech.

Hurghada dovolená není jenom koupání a dovolená u moře, ale jsou to i další zajímavé služby. Především se jedná o moderní restaurace, arabské kavárny, diskotéky a obchodní možnosti. Hurghada je oblastním centrem a tak si zde užije každý. Vyhlášeny jsou i místní trhy, nazývané bazar.

Výchozí místo pro další cesty

Kromě návštěv místních zajímavostí, jako jsou vyhlášená muzea nebo akvária, je Hurghada skvělým místem pro poznání okolí. Nechcete-li navštěvovat místní přeplněné pláže, poznejte nejkrásnější pláže na nedalekých ostrovech. Jmenujme například Giftun, Shadwan nebo Shrab Abu Shiban.

Skvělým výchozím bodem je město i pro poznání vyhlášených památek. Nejčastěji se jezdí na fakultativní výlety do Luxoru, Karnaku, do Káhiry nebo do Gízy. Asi 30 kilometrů od města je vyhlášená obec El Gouna. Je to malá vesnička obklopená lagunami. Z Hurghady je skvělé spojení místními autobusy nebo taxiky. Doporučuje se však upřednostnit autobusy, kvůli bezpečnosti a ceně.

Příklad hotelů:

Kam dál?