Egypt

Egypt se nachází na severu kontinentu Afrika. Je to velká země, kde je hlavním městem a centrem dění Káhira. Má 82 milionů obyvatel a je to destinace vyhledávaná turisty z celého světa. Měnou je egyptská libra.

Fakultativní výlety po Egyptě

Hlavním město Káhira je živoucí metropole, která je centrem obchodu a kultury. Její lokalita je i ideálním výchozím bodem pro poznávání egyptských památek, jako jsou egyptské pyramidy. Názvy jako Luxor, Sfinga, Údolí králů nebo Egyptské muzeum jsou jistě známé pro mnoho turistů. Nepochybně dalším symbolem této země je řeka Nil, která si vysložila druhé místo v žebříčku nejdelších toků světa.

Dovolená

Egypt je ale i vyhledávaným místem dovolenkářů. Je to především díky atraktivitě pobřeží Rudého moře, které se pyšní velmi teplou, čistou vodou a hlavně bohatým podmořským životem. Potápění, šnorchlování a jiné radovánky jsou tedy velkým lákadlem.

Vyhlášenými egyptskými letovisky mezi turisty jsou jistě Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Z České republiky se letecky do Egypta dostanete za cca 5 hodin (dle místa odletu).

Další oblasti: