Poreč

Poreč je známé turistické letovisku na severu Chorvatska. Nachází se v oblasti Istrie, která je vyhledávaným cílem turistů. Jedná se o historické město, které je typické díky členitému terénu a poloostrovu, na kterém se rozkládá. Ve městě najdeme i důležitý přístav a řadu historických památek.

Nejbližší cíl Čechů

Istrie je nejbližší dovolenkovou oblastí v Chorvatsku, kam se za mořem lze z České republiky vydat. Jelikož je zde stabilní počasí a příjemné klima, obliba je majestátní a ročně jen do oblasti města Poreč zamíří na půl milion evropských turistů. Samotné město má jen 12 000 obyvatel, ale v sezóně se počet zněkolikanásobí.

Z přístavu klidně do Benátek

Město láká na nádherné pláže a čisté moře. Kromě toho je ale oblíbené i pro bohatou nabídku historických památek. Zbytky antických chrámů, regionální muzeum, ale i Eufráziova bazilika, která je zapsána na seznamu památek UNESCO.

Přístav města Poreč si drží stále vysoký význam. Kromě rybářských potřeb a potřeb pro turistický ruch je využíván i pro pravidelnou lodní dopravu. Ta například spojuje italské Benátky nebo jiné známá letoviska.

Hotely:

Kam dál?