Makarská

Makarská riviéra, označována někdy jen jako Makarská (název města), je oblast ve Střední Dalmácii (Chorvatsko), nabízející jedny z nejkrásnějších pláží a podmínek vůbec pro dovolenou u moře. Svědčí o tom obrovská obliba Čechů, kam se ročně přímo do oblasti Makarské vydává na skoro půl milionu Čechů.

Dovolená na Jadranu

Město na pobřeží Jaderského moře nabízí ideální podmínky pro dovolenou. Přestože zde žije jen 14 000 obyvatel, v hlavní sezóně se počet lidí v letovisku i zněkolikanásobí. Přitom je celkem jednoduché najít ubytování, především Čechy pak využívané apartmány nebo penziony.

Město je proslaveno díky nádherným plážím, čistému a teplému moři a krásnému okolí. Skvělou atmosféru dotváří pohoří Biokovo, které se nachází jen několik kilometrů za městem.

Promenáda

Největším lákadlem je pak promenáda kolem pláže pokračující do centra města a přístavu. Je lemována restauracemi, kavárnami a obchody. Z historických památek je nutno jmenovat dominantu, tedy kostel svatého Marka a františkánský klášter s malakologickým muzeem.

Hotely:

Kam dál?