Primorsko

Primorsko je poměrně malé město s pouhými 3,5 tisíci stálých obyvatel. Každým rokem se v letní sezóně počet lidí ve městě znásobí. Je to díky příjezdů tisíců turistů nejen z  Evropy. Město je totiž oblíbeným cílem pro tuzemské dovolenkáře a díky neustálé výstavbě hotelů i vysoké kvalitě služeb si zde najdou své i náročnější hosté.

Město Primorsko reprezentuje Bulharsko jako ideální dovolenkové letovisko. Nabízí jak bohaté historické centrum s řadou památek (archeologické nálezy, městské hradby a další), tak i možnosti vyžití volných chvil ve formě obchodů, restaurací a jiných zábavních podniků.

Primorsko leží na poloostrově na samotném pobřeží Černého moře. V letních měsících se pohybuje průměrná teplota lehce pod 30 stupni Celsia.

Dovolená za pár kaček

Město láká především na dlouhé široké pláže. Jsou tvořeny pískem s pozvolným vstupem do vody. Primorsko je známé svou oblibou především mezi Čechy. Je snadno dostupné a díky nízkým cenám si takovou dovolenou může dovolit takřka každý.

Velký rozmach město zaznamenalo především na konci 20. století a v jeho okolí vznikl aquapark, bylo rekonstruováno samotné centrum města a investovalo se do výstaveb hotelů.

Kromě letoviska se nabízí k dispozici i nedaleké pevnosti poseté po pobřeží, návštěva místních výrobců potravin nebo zemědělců, kteří pěstují například olivy nebo citrusy. Primorsko tedy není jen dovolená u moře, ale nabízí i aktivní trávení volného času.

Hotely:

Kam dál?